בימות תפילה

אם יש רהיטים מרכזיים בבית הכנסת הלוא הם בימות תפילה. בימות קטנות אלה משמשות את החזן ובעל הקורא בשעת התפילה, כך שכאשר אחד מהם מרעים בקולו הערב, כל העיניים מופנות אל הבימה. אם אתם מעוניינים להכניס שינוי מרענן לבית הכנסת, הזמינו בימת תפילה מעוצבת אצל נריאל. החברה מספקת רהיטים איכותיים ומעוצבים, מכיוון שעבור צוות הנגרים, עבודה בעץ היא לא רק מלאכה, אלא גם אמנות. כמו כן, בנריאל מעצבים מגוון רחב של רהיטים לבית הכנסת: כסאות למתפללים ולרבנים, ארונות קודש, ספריות קודש ועוד.

בימות תפילה – לעמוד על העיצובים השנים

לאורך השנים התפתחו עיצובים שונים עבור בימות תפילה, והיום ניתן לבחור עיצובים רבים ומגוונים. אלה כמה מבין העיצובים המשמעותיים ביותר:

  • בימות סטנד – מדובר בבימות קטנות המיועדות לאדם אחד. על הבימות האלה מניח החזן את הסידור ומנחה את המתפללים לאורך כל התפילה. ניתן להשיג בימת עץ איכותית המעוטרת בעיצובים מן הטבע (צמחים, פרחים) או בסמלים יהודיים כדוגמת מנורה.
  • בימות גדולות – בימות אלה כוללות מקומות ישיבה מרופדים עבור מתפללים נוספים המחכים לתורם להוביל את התפילה, ולאירועים מיוחדים כמו שמחת תורה שבהם מקבצים יחד את המתפללים או את כל הילדים כדי לברך אותם.
  • בימות בעיצוב משולב – על פי רוב בימות תפילה עשויות מעץ, מכיוון שחומר זה מעניק חמימות וביתיות לבית הכנסת. עם זאת, כדי לשדרג את העיצוב ניתן לעתים לשלב חומרים אחרים כמו ציפויי זהב וכסף. בדרך זו מתקבלות תוצאות מרהיבות.

מדוע חשוב להשקיע בעיצוב בבית הכנסת עם בימות תפילה

בימות תפילה הן רק חלק קטן מכלל הרהיטים המעטרים את בית הכנסת. לאורך דורות השקיעו היהודים בנראות של בית הכנסת. כמקום רוחני שבו מתקיימות תפילות בכל ימות השנה, מוכרח כל בית כנסת לשדר ייצוגיות. נוסף על כך, מקום זה אינו מיועד רק לתפילות, אלא גם לעריכת שיעורי תורה וקידושים שלאחר התפילה. ולבסוף, במקרים לא מעטים משמש בית הכנסת כאולם לאירועים, ובו נוהגים לחגוג ברית מילה לרך הנולד, בר מצווה לילד המתבגר ולא פעם גם חתונה לזוג המעוניין להתחתן באווירה מיוחדת.

כסאות לבית כנסת נריאל

כסא רב נריאל

קידום אורגני לאתרים בניית אתרים
Call
Mail