ארונות קודש

חברת נריאל, חברה המספקת ריהוט אמנותי לבתי כנסת, מציעה ארונות קודש לכל סוגי בתי הכנסת. אז בין אם אתם מתפללים בבית כנסת ספרדי המעוניין בארון קודש בסגנון מזרחי, ובין אם אתם מתפללים בבית כנסת אשכנזי ומעוניינים בארון קודש שהיה נהוג בקהילות בפולין, הנגרים המקצועיים של נריאל נמצאים כאן כדי לעזור לכם לעצב את ארון הקודם שישמש כמקום אחסון עבור ספרי התורה הישנים, כמו גם כמקום משכנו החדש של ספר תורה שעבר טקס הכנסה לפני ימים ספורים בלבד.

סוגי ארונות קודש הקיימים היום

ארון הקודש משתנה מבין כנסת לבית כנסת מבחינת עיצוב. בבית כנסת אחד ניתן להבחין בווילון מעוטר המסתיר את הדלתות של הארון ובבית כנסת אחר תוכלו לחזות בארון העשוי כולו מעץ. אלה כמה מסגנונות העיצוב הבולטים ביותר:

  • ארון קודש בסגנון קלאסי – זהו הסגנון שהיה נהוג בקהילות שונות ברחבי העולם. ארונות קודש המעוצבים בסגנון זה הם בדרך כלל ארונות מרהיבים הכוללים עיטורים כמו עיטורי זהב על דלתות העץ או וילונות מהודרים. ארון קודש המעוצב בסגנון הקלסי מקובע היטב אל הקיר הפונה לכיוון ירושלים (שזהו הכיוון שאליו מתפלל כל יהודי).
  • ארון קודש בסגנון מודרני – ארון קודש מעוצב לפי צו האופנה, ולכן הוא מאפיין לא פעם בתי כנסת חדשים. מדובר בסגנון פשוט יותר ולא פעם גם מינימליסטי. כך שניתן למצוא ארון קודש המובלע בתוך קיר ומאפשר למתפללים לחסוך במקום.
  • ארון קודש קטן – ארון מסוג זה מתאים לבתי כנסת שיש בהם תקרה נמוכה או לחדר קטן ומאולתר שהפך לבית כנסת מקומי. ארון הקודש הקטן מאפשר לחסוך במקום ועדיין למלא את התפקיד אשר לו הוא נועד ולשמור על ספרי התורה היקרים.

דברים שכדאי לדעת על ארון הקודש

ארונות קודש כוללים התייחסות מיוחדת בהלכה היהודית. ארון הקודש נחשב לקדוש יותר מבית הכנסת, ולכן אסור למכור אותו ובכסף הזה לרכוש בית כנסת. כמו כן, בדומה לספרי הקודש, ארון קודש שהוצא מכלל שימוש אינו נזרק, אלא מובל לגניזה. ארון הקודש ממלא תפקיד חשוב בימים מיוחדים. ביום כיפור, למשל, נותר הארון פתוח בשעת תפילת הנעילה – החל מחזרת הש"ץ – מתוך אמונה שביום זה שערי השמים נפתחים לתפילות.

ארון קודש

ארון קודש

קידום אורגני לאתרים בניית אתרים
Call
Mail